MVDr. Dominika Švehlová

vše o zdraví koní

Prodej a pasování flexibilních sedel zn. Baloun®

Tato kožená sedla jsou stavěná na pružné lamelové "kostře" vepředu vyztužené kovovou vyměnitelnou komorou na latexových polštářích.

... pro koně

Jejich výhodou je schopnost zcela se přizpůsobit tvaru hřbetu koně a částečně se pohybovat s ním. Díky tomu nikde netlačí, nekladou odpor a umožní koni plně rozvinou svoji pohyblivost a chody. Pod těmito sedly se kůň velmi ochotně vyklene, shromáždí a dokonale prodlouží své chody, protože mu v tom nepřekáží nepopddajnost klasické sedlové kostry.
Jezdec se až podiví, jak se den ze dne zlepší chody a uvolněnost jeho koně!

... pro jezdce

Sedlo se taktéž přizpůsobí i jezdci a po chvíli ježdění ho doslova "vtáhne" do sebe. Těžiště jezdce se přitom sníží a on může jít nerušeně s pohybem koně. Jednoduché bočnice a nízké polštáře dokonale zvýrazní prostupnost pomůcek sedem a holeněmi. Navíc mají tato pohodlná sedla kolenní/stehenní opěrky na suchý zip, takže je možné upravit jejich polohu dle libosti.
Zvolte si také odpovídající délku posedlí, 16´´, 16,5´´, 17´´, 17,5´´ a 18´´.

... pro fajnšmekry

Sedla Baloun® jsou vyrobená z kůže upravené tak, že není nutné ji pravidelně mazat či jinak ošetřovat. Stačí otřít vlhkým hadříkem. Kromě potřebných praktických vlastností nutných pro parkurový a drezurní sport disponují další zvláštností: lze si zvolit originální barevné varianty jednotlivých částí sedla. Navíc je možné ve stejné kombinaci vyrobit i doplňky, včetně koženého podbřišníku, třmenových řemenů, uzdečky, kamaší či chapsů.

Sedla Baloun® jsou:

Zkoušení, výběr, ceny

Zavolejte na telefonní číslo 603 314576 a domluvíme se na návštěvě u vašeho koně. Přivezu s sebou několik typů sedel, které si v klidu vyzkoušíte a poté doladíme detaily toho, co se vám líbí nebo co byste potřebovali upravit. Vybereme vhodný typ sedla a velikost podle proporcí koně i jezdce, můžete si vymyslet barevnou kombinaci.

Sedlo se vždy vyrobí přesně dle vašich nebo společně sestavených požadavků a instrukcí.

Cena sedla: 26 000,- Kč
Příplatek za barvu: 2 000,-
Příplatek za model F (Schulterfreiheit): 2 000,-

Hlavní typy sedel
Barevné varianty sedel